יהודית הרפז

יזם השבוע #5 – יהודית הרפז

יזמת השבוע שלנו היא יהודית הרפז, בעלת סטודיו ירושלמי לצילום.

ספרי לנו קצת על עצמך, ועל החלום לפתוח עסק?

שמי יהודית הרפז. תקופה ארוכה התעסקתי בנדל"ן ובעריכת דין, ובשלב מסויים הרגשתי שהעבודה שלי לא ממצה את האיכויות האמיתיות שיש בי, לא גורמת לי הנאה ולא סיפוק.

החלטתי לעשות מה שאני אוהבת, שזה- לפגוש אנשים בדרכי.

יום אחד תפסתי את המצלמה, התחלתי לצלם, ופשוט הרגשתי ששם אני רוצה להיות. ומשם הסיפור רק המשיך והמשיך. לפני 6 שנים פתחתי את הסטודיו שלי לצילום.

אני אוהבת אנשים. לפגוש אותם, לדבר איתם, ובסופו של דבר לצלם אותם. אני מצלמת בכל הארץ. אנשים בעלי מוגבלויות, משפחות, והרבה נשים.

אני אוהבת ליצור העצמה נשית דרך הצילום. התגובות של האנשים תמיד חמות, הם נפתחים אליי בקלות, ואני מאמינה שזה בזכות האהבה שהם מרגישים ממני. הם פשוט אוהבים אותי בחזרה.

אני עוסקת גם בצילום של מוצרים, אך הצילום שלי הוא מעל הכל צילום אנושי.

כרגע אני עובדת על תערוכה שתוצג תיאטרון ירושלים לקראת יום העצמאות, שנקראת "העיניים של המדינה", שלשמה הסתובבתי בכל הארץ וצילמתי עיניים של אנשים שבעיניי תרמו למדינה. יש יותר כיף מזה?

ספרי לנו על הקשיים השיווקיים שנתקלת בהם, והתמודדת/מתמודדת איתם

יש לי נטייה להתעסק רק בעשייה האמנותית של העסק שלי, ולהזניח את הפן השיווקי שלו. רציתי שתהיה יותר תנועה בעסק, ולהגיע ליותר אנשים, ולכן פניתי אל workspace.

מה התובנה העיקרית שקיבלת מהעבודה עם workspace?

הWorkspace "מיישר אותי" ומחזיר אותי לתלם של העבודה ההכרחית על השיווק. זה דבר שחייבים להתמיד בו לטובת העסק ואי אפשר להזניח. זה ממקד אותי בחזרה ומרחיב לי את נקודת המבט לגבי הצרכים האמיתיים של העסק שלי, שבטבע שלי הייתי מתעלמת מהם או כלל לא רואה אותם.

מה את מייעצת לבעלי חלומות גדולים/עסקים קטנים?

האמינו בעצמכם. אל תפחדו לעשות שינויים ולרצות להתעסק במה שאתם אוהבים. תנו את כולכם לתוך הדבר הזה, והתוצאות יגיעו.

ועוד דבר, בעיניי אולי הכי חשוב: העיקר ההומור. בסטודיו שלי תמיד יש אווירה של צחוק. אני מאמינה גדולה בגישה אל אנשים מתוך קלילות וקריצה. זה משרה אווירה של פתיחות ורוגע, וגם מזכיר לי עצמי להירגע ומחזיר אותי לנקודת החיבור שלי הראשונית שלי עם העסק.

הסטודיו של יהודית שוכן בירושלים, רח' כנפי נשרים 68.

לדף הפייסבוק העסקי של יהודית – לחצו כאן