יזם השבוע #1 – יהודית כץ

מתרגשים לפתוח את הפינה החדשה שלנו, עם יהודית כץ שפתחה את תובנה, בה היא בעיקר מעניקה לאנשים כלים בפסיכולוגיה חיובית.

ספרי לנו קצת על עצמך, ועל החלום לפתוח עסק?

למדתי פסיכוביולוגיה, זהו תחום מדעי המוח. וככל שנחשפתי יותר לתחום, גילתי שעיקר הפסיכולוגיה מיועדת רק למי שרע לו. ושככה זה נתפס בעיני האנשים, כשמעלים את המילה פסיכולוגיה לרוב הקונוטציות שליליות.
עם הזמן הבנתי שאני רוצה לחבר בין המחקרים המשמעותיים, ששואלים מה גורם לנו להיות אנשים שטוב להם, מהי בריאות נפשית, לבין האנשים שרוצים להרגיש טוב יותר גם אם לא בדיוק ״רע״ להם.
כשעבדתי באוניברסיטה לעם התחלתי להעביר סדנאות קטנות, בהן פיתחתי את ההרצאות והקורסים שאני היום מעבירה, בקבוצות ולבד. למעשה המטרה היא, לעזור ליצור שינוי יציב וחיובי תוך שימוש בכלים של פסיכולוגיה חיובית.

אני מנחה, מלמדת ומתרגלת את הכלים של הפסיכולוגיה החיובית. חשוב לי לספק מסגרת לשיפור עצמי שהיא תחת הגג של המדע.

ספרי לנו על הקשיים השיווקיים שעמדו/עומדים בפנייך היום

בגדול מדובר בקשיים של הגדלת שוק הלקוחות, כל תחום המכירות לא טבעי לי. אני יודעת מהו המוצר שלי, אני יודעת כמה הוא איכותי ונצרך ועם זאת, אני רואה שקשה לי לשכנע אנשים להירשם ממש למפגש.

מהי התובנה העיקרית שלך מהעבודה עם Workspace?

השירות שקיבלתי בWorkspace, עבד בשני חלקים, האחד שירות יעוץ, שעזר למקד את תחום הפעילות, להרחיב את יכולות השיווק. הנכסים הדיגטליים שלי כוללים אתר אינטרנט, ניוזלטר, וקבוצת פייסבוק (תובנות מהפסיכולוגיה החיובית) השתפרו, ואני עדיין מקבלת כלים בכל פעם שאני מגיעה לפגישה קצרה. החלק השני הוא השכרת כיתה, שבה אני מעבירה את הסדנאות שלי.

מה הטיפ שלך לחולמי החלומות ובעלי העסקים הקטנים?

אני חושבת שהדבר העיקרי הוא לנסות כמה שיותר דברים, כי רק דרך ניסיון ועשיה מבינים וכך ניתן לשפר. חשוב להשקיע מחשבה ב"מה" אנחנו עושים, אבל השקעה רבה מדי בשלבי ה"מה" מפריעה לשלב של "איך" אנחנו עושים וכדאי לקחת את זה בחשבון.

תמיד זה נראה, לפני שקופצים למים שהכל מאוד מפחיד ושאנחנו לא מסוגלים, אבל אני חושבת שזה רק נראה וכדאי לעבור לשלב של הקפיצה למים.

משפט לסיום?

אני אוהבת לעזור לאנשים, ויש לי הרבה כלים שאני יכולה ושמחה לתת, אז בואו לדבר איתי…