יש לך רעיון. אתה רוצה לבדוק אם שווה להיכנס אליו מבחינה עסקית?

יש לנו המון רעיונות עסקיים. אנחנו בטוחים שמה שחשבנו עליו הוא הדבר הבא. ברור שנרוויח ממנו. הבעיה היא שאין לנו מושג אם הרעיון שלנו הוא כזה שכדאי להיכנס אליו, או שאולי הוא לא מספיק רווחי.

אני רוצה להציע מתודה פשוטה מאוד, ויחד עם זאת – מאוד אפקטיבית.

כשאנחנו באים לעשות ניתוח רווחיות צריכים קודם כל לשים לב שרווחיות היא מושג יחסי. רווחיות פירושה שיעור ההחזר על ההשקעה שהשקענו בתהליך מסויים. בכל עסק או מיזם אנו משקיעים שלושה סוגים עיקריים של משאבים: זמן, אנרגיה וכסף. מדידת רווחיות חייבת להיעשות ביחס לתוצאות חליפיות שהייתי משיג אם הייתי פונה לאפיק השקעה אחר ומשקיע בו את הזמן, האנרגיה והכסף שלי.

כדי שנוכל להשוות בין השקעות חלופיות, כלומר, בין האופציות השונות שעומדות לרשותינו בנוגע לאופן השימוש שלנו בזמן, בכסף ובאנרגיה שלנו, על מנת להשיג רווח מתהליך העבודה שלנו, אנו רוצים לדעת האם התוצאה שנקבל מספיק טובה בשבילנו.

מה שחשוב בשלב הראשון, זה לכמת את שלושת סוגי המשאבים הללו למדד אחד, שאותו ניתן להשוות לתוצאות אחרות. המדד שאנחנו נבחר הוא הכסף, ולכן אנחנו צריכים להוון (להגדיר במונחים של הון כספי) את זמן העבודה והאנרגיה שלנו. בגליונות הבאים נדון לעומק בשאלה איך עושים את זה. לצורך הדיון כאן נניח שאנחנו יודעים לכמת הכל למונחים כספיים, ועכשיו כל מה שנשאר לנו זה להבין האם הרווח שנקבל בסופו של דבר מספיק לנו.

יש שתי גישות בהן ניתן להסתכל על הבעיה הזו. בגישה הראשונה, נביט בהשקעה, וננסה להבין מה היחס בין הסכום שהשקענו, לבין הסכום שהרווחנו בסוף התהליך. גישה זו נקראת גישת מדידת ההחזר על ההשקעה, או במינוח עסקי מקובל: ROI (Return on Investment). בגישה הזו נעסוק בשבוע הבא.

בגישה השניה, שיש בה משהו מאוד אלגנטי, נשאל את עצמנו שאלה קצת שונה: תוך כמה זמן אני מחזיר לעצמי את מלוא ההשקעה?

הרעיון בגישה הזו פשוט. מה זה עסק? עסק הוא בסך הכל תהליך שבו אני לוקח הון (סכום מסויים של כסף לצורך העניין) והופך אותו לגדול יותר בסוף התהליך. לא משנה מה אנחנו מוכרים או מייצרים, בסופו של דבר אנחנו לקוחים סכום ראשוני של כסף והופכים אותו להיות שווה יותר.

כדי שנקבל סכום גדול יותר ממה שהשקענו, אנו רוצים קודם כל להחזיר לעצמנו את סכום ההשקעה הראשונית. כל שקל נוסף שנרוויח אחר כך – ייכנס כבר לשורת הרווח.

הנתון שאותו אנו רוצים לבדוק הוא תוך כמה זמן נחזיר לעצמנו את סכום ההשקעה הראשונית? אם נעבוד בעסק 100 שנה, קרוב לוודאי שנחזיר את ההשקעה שהשקענו בתחילת הדרך. אבל אנחנו ממש לא רוצים לעבוד 100 שנה רק כדי להחזיר את סכום ההשקעה הראשוני..

אז תוך כמה זמן אנחנו כן רוצים להחזיר?

המודל שאני מציע כולל 4 רמות זמן להחזר השקעה: עד שנה, בין שנה לשלוש שנים, בן שלוש שנים לחמש שנים, ומעלה מחמש שנים.

אם לפי התכנית אנחנו מתעתדים להחזיר את ההשקעה תוך יותר מ-5 שנים – לא שווה להיכנס לעסק הזה. זה עסק רע שהרווח עליו יהיה קטן יותר כנראה מכל אפיק השקעה חלופי, כולל פשוט לשים את הכסף בפקדון בבנק.

אם נחזיר את ההשקעה תוך 3-5 שנים – העסק ככל הנראה שווה את ההשקעה, וכדאי להתחיל לבחון לעומק את יתר ההשלכות העסקיות של המיזם.

אם נחזיר את ההשקעה תוך 1-3 שנים – זה עסק טוב. אם באמת נצליח לעמוד בזה – נכה את השוק. נרוויח יותר מרוב ההשקעות החליפיות שיכלנו לחשוב עליהם, כולל השקעה של הכסף בבורסה למשל, או רעיונות אחרים שהיו לנו למיזמים עסקיים.

אם נחזיר את ההשקעה תוך פחות משנה – זה עסק מצויין. זה פצצה מתקתקת. מה שעושים במקרה כזה זה לבדוק מהר את שאר ההשלכות העסקיות של המיזם, מוודאים שלא טעינו בחישוב, וקרוב לוודאי שיש לנו רעיון ששווה מליונים. להגיע להחזר השקעה מלא תוך שנה זה משהו נדיר שכמעט ואין עסקים שמצליחים לעשות את זה.

אז איפה אתם מוצאים את עצמכם?

נסו את המודל וספרו לנו על התוצאות שגיליתם…