יזם השבוע #7 – אלכסנדרה ז'רובסקי

אין הרבה ילדים שמתעניינים בפסיכולוגיה. אבל אלכסנדרה ז'רובסקי הייתה מאלו שכן. לדבריה כבר אז המקצוע בו היא עוסקת כיום בחר אותה, וכל המסלול שעברה בדרך, אם בלימודים ואם בחיים- רק הוביל אותה לשם. היא מתגוררת כיום במרכז ירושלים, ולאחר שהשלימה תואר ראשון בפסיכולוגיה, קרימינולוגיה ותקשורת באוניברסיטה העברית ולאחר מכן תואר שני בקרימינולוגיה, חברה טובה פתאום החלה לעניין אותה בתחום הפסיכולוגיה החיובית.

"כשהיא דיברה איתי על זה הייתי מאד סקפטית. זה היה נשמע לי "רוחני" מדי ופחות שייך אליי. אבל החברה התעקשה שזה מתאים לי. הלכתי ללמוד את זה, ולא רק שהתברר שהיא צדקה, אלא שהלימוד הפך כל כך משמעותי וחזק עבורי, עד שהרגשתי שאני רוצה לחלוק את זה עם עוד אנשים. רציתי לעזור להם, לתת להם את כל מה שפגשתי ולמדתי. זה ממש הפך למעין שליחות עבורי."

איך הגעת לעבוד איתנו?

"פניתי אל "workspace" כדי שיעזרו לי עם גיוס לקוחות ושיווק. זה לא הצד החזק שלי. בראש יש לי דימוי של סנדלר מדהים, שאף אחד לא יודע שהוא קיים בכלל. אני עדיין חדשה בעבודה עם המקום, ואחד הדברים החזקים שקיבלתי שם היתה ההבנה שסביבי מסתובבים עוד אנשים שנמצאים באותו מצב, שיש להם קשיים בתחלית הדרך. וזה חיזק אותי והיווה לי מעין קבוצת תמיכה. אני מקווה שבהמשך הדרך אוכל "לפרוש כנפיים" ולהמשיך לבדי ולא אזקק לעזרה הזו יותר, אבל כרגע אני עוד בשלב הבנייה, וזה הגיוני לי להימצא במקום הזה."

מה מצאת בפסיכולוגיה החיובית שלא מצאת לפני כן?

כשהתחלתי ללמוד, נפל לי אסימון. אסימון מאד פשוט, שלפני כן לא יכולתי לראות בכלל. למדתי פסיכולוגיה לפני, למדתי עוד דברים. אבל רובם התעסקו בצד השלילי שבכל דבר ובאיך לנסות לתקן אותו. הבנתי ששלילי יש מספיק בחיים. שהכח של החיובי בעולם הוא עצום, והדרך הטובה ביותר לשפר, לתקן ולפתור דברים היא דרכו ולא דרך ההתעסקות בשלילי, עמוקה ומורכבת ככל שתהיה. יש משפט כזה, "חושך לא מגרשים עם מקל, אלא רק עם הגברת האור."

בעקבות העבודה עם אנשים דומים שנמצאים באותה תחנה כמוך בחיים, מה התעורר בך?

"אני רואה את העצמאיים סביבי, את בעלי העסקים שרק מתחילים להבין את דרכם, ואנשים שעדיין לא שם- אבל היו רוצים, ומתלבטים אם לצאת למסע הזה. יש כל כך הרבה ממה לפחד בתהליך כזה. ובא לי לומר להם- אל תפחדו. אל תפחדו להעיז. להיכשל, להתאכזב. אל תפחדו לעבוד בפרך. האמינו בעצמכם. בסוף יהיה משהו. אולי משהו אחר. אבל יהיה. פשוט נסו לעשות את המיטב שלכם. ותזכרו לחייך!

ומה שלום העסק שלך כרגע?

״העסק שלי כבר בן כמה שנים, אבל רק עכשיו הגעתי לשלב שאני מפנה אליו את כל המשאבים, ובעיקר את כל הידע והנסיון שצברתי במהלך השנים.  אני אשמח לחלוק אותו עם כמה שיותר אנשים, שיבואו ויקבלו מה שיש לי לתת להם. אני מאמינה בדרך הזו לחלוטין ושמחה בה.

אתם מוזמנים לבקר באתר של אלכס: http://www.bpositive.co.il/

ובדף הפייסבוק שלה: https://www.facebook.com/Alexandra.Zharovsky.Coach